بلاگ

استودیو مُبین

studio

استودیو مُبین

اصولا مبنای ساخت استدیو برای ساخت صحنه های فانتزی و سینمایی نبوده و برای تولیدات رسانه ای حرفه ای و مبتدی لازم به همچین اتاق هایی هست حتی شده برای پروژه های صدا گذاری. برای نمونه در رابو ما برای ضبط و ساخت کلیپ های کتاب خوانی و… استدیو اولین و اصولی ترین اتاق برای تولید این چنین کار ها هست.

پرده سبزسدّ راه مرموز

سدّ راه برای اینکه ما رو از دیدن بکگراند منع می کنه و مثل یک مانع جلوی دید ما رو گرفته شاید حدس زده باشید که این سدّ یا مانع چیه؟

آره دقیقا همونه “پرده سبز یا کروماکی” که بهترین اختراعات بشر برای سینما و…  بوده.

حالا چرا مرموز چون درسته چشم ما محدود میشه اما با تکنیک هایی امروزه در کامپیوتر میتونه محدودیت رو به نامحدودیت تبدیل کنه و کارگردان ها می تونن چشم ما رو به بیرون از زمین هدایت کنن.در رابو ویژگی این پرده خلق عجیب ترین آثار هست و برای مخاطبان نامحدودیت رو نشون میده. در فیلم های مارول استفاده از پرده کروماکی معروف هست که میتونن اون همه بُعد رو به بکگراند اضافه کنند.

روشناییلایت باکس چپ

شاید به صراحت تمام گفت که اگر نوری نباشد اجزا پروژه قابل تشخیص نیستند.همیشه نور و روشنایی باید باشند تا اجزا را با جزئیات نشون مخاطب داد و با تاریکی هایی که سایه تشکیل میدن حس و بُعد المان ما  پیدا میکند.اگر از ما روشنایی بگیرن دنیای تیره ما پررنگ نمیشه ما در دنیای تیره زندگی

لایت باکس راست

میکنیم که با المان هایی طبیعی (خورشید) و مصنوعی (چراغ) از تیرگی های اون کاسته می شوند.

یکی از نکاتی که برای استفاده از چراغ ها یا لایت باکس ها باید دونست این هست که حداقل دو مورد باشند که دو جهت رو پوشش بدهند تا سایه ای نباشد (بعضی جا ها باعث افت حس المان می شوند).

چه زود گذشت…پنکه

تو پاییز بود فک کنم اواسط مهر بود یک استوری گذاشتیم از این پنکه برای بعضی هامون هوا سرد شده بود ولی هنوز چند نفری بودن که گفتند هنوز گرمه تعدادی نسبتا زیادی از شما ها هم گفته بودید هوا گرمه. هنوز دلمون نیومده از تابستون دل بِکَنیم.

یادش بخیر…

سه پایهسه پایه

با این سه پایه کلی عکس و خاطره داریم از تولد رابو تا عکس های دسته جمعی مون خلاصه خاطره رابومون با این ساخته شده البته یک قسمت نسبتا بزرگش.و قراره تو آینده از حال و احوالاتمون باهاش عکس بگیریم تا آلبوم خاطره ای از رابو با شما ها باشه.

ادیتstudio

و در آخر هم ادیتوری(مبین) که پشت صندلیش میشینه و قدم به دنیای ویرایش و ادیت میذاره و تک تک لحظاتی که شما می بینید از معرفی دوره ها و دوره های ضبط شده تا کلیپ های کتابخوانی پشت این میز و سیستم میشینه و تکه تکه میکس و کات میکنه، شده برای کلیپ های کمتر از یک دقیقه ساعت ها نشسته و کار ها رو انجام میده. ما تمام تلاشمون بر اینه که رابو خانواده صمیمی تری و بهتری با شما تشکیل بده و این رابو با شما رابو شده و می شود و خواهد شد.